Dywan Shaggy – piękny włochacz w Twoim domu

Od kilku sezonów dywany shaggy cieszą się ogromną popularnością. Są niezwykle miękkie, puszyste i pasują praktycznie do większości pomieszczeń. Świetnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Dzięki długim włosom, wprowadzają do pomieszczenia oryginalną dekorację.

Najbardziej charakterystyczną cechą dywanów shaggy jest długie, miękkie włosie, które może mieć nawet 6 cm długości. Włókna najczęściej wykonywane są ze sztucznego materiału. Zazwyczaj do ich produkcji wykorzystuje się poliester, akryl lub polipropylen. Można spotkać także modele, które wykonane są z domieszką prawdziwej wełny. Jednak cena takich dywanów jest wtedy wyższa.

Zalety dywanów shaggy

Wiele osób decyduje się na syntetyczne dywany shaggy, nie tylko dlatego, że są one tańsze, ale również z tego powodu, że nie uczulają. Dywany te nadają się więc do domów, w których mieszkają alergicy uczuleni na wełnę. Są one również łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ nie wymagają specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Nawet po kilku latach, takie dywany mogą wyglądać prawie jak nowe. Ich dużą zaletą jest także miękkości i zdolności izolacyjne. Dzięki temu, że są tak grube i mają włosie sprawiają, że wnętrza, w których zostają umieszczone są niezwykle przytulne. Spełniają również akustyczne zadania, będąc dobrymi izolatorami.

Na jaki dywan shaggy warto się zdecydować?

Jeżeli chodzi o wybór dywanów shaggy, należy zwracać uwagę na to, aby wybrany model pasował do pozostałych mebli, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu. Warto także zwrócić uwagę na wielkość dywanu. Nie może być on ani za duży ani za mały. Powinien zostać dobrze dobrany do pomieszczenia, w którym ma zostać umieszczony. Dzięki temu, dywan shaggy będzie mógł faktycznie świetnie się prezentować.


Opublikowano

w

przez

Tagi: