Dywan zmieniający wnętrze

Dual Popiel
http://sklep24.dywanywitek.pl/4203,dywan-polski-agnella-duo-dual-popiel.html

Większość z nas przynajmniej raz na jakiś czas lubi zmiany i dąży do odświeżenia wyglądu swojego mieszkania czy domu. Całkowita wymiana mebli i aranżacja wnętrz od nowa może być czasochłonna i wymagać sporych nakładów finansowych. Jeśli szukasz sposobu na efektowną i szybką odmianę charakteru wnętrz, postaw na nowy dywan. Szeroka oferta tych produktów na rynku w połączeniu z podstawową znajomością zasad aranżacji pomieszczeń może zdziałać cuda. Przeczytajcie, jakie efekty można uzyskać poprzez odpowiednie wybranie dywanu na swoją podłogę.

 

Dywan kluczowym elementem nowoczesnej aranżacji wnętrz

Warto uzmysłowić sobie, że odpowiednio dobrany dywan to kluczowy element wyposażenia zarówno niewielkiej kawalerki, jak i piętrowego domu z salonem i wieloma pokojami. Kobierzec pełni w pomieszczeniach również ważną funkcję użytkową – chroni podłogę przez zniszczeniem, wycisza kroki, staje się ulubionym miejscem zabaw dla dzieci, czy zmysłowym kącikiem na czułości zakochanych. To przecież dywan uchroni nas przed zimnem, złagodzi skutki ewentualnych upadków i zamieni każdy pokój w przytulne gniazdko – oazę spokoju i bezpieczeństwa w gronie domowników. Za pomocą umiejętnie ułożonych kilku dywanów możemy nawet jedno pomieszczenie sprytnie podzielić na różnego rodzaju strefy.
Jak widać, możliwości wykorzystania funkcji dywanu jest mnóstwo, trzeba tylko wybrać produkt dobrej jakości oraz taki, który nie znudzi nam się po paru miesiącach użytkowania.

 

Jaki dywan wybrać?

Pamiętajmy, że podczas zakupu dywanów trzeba mieć na względzie kilka różnych czynników lub w miarę możliwości korzystać z porad profesjonalistów w zakresie aranżacji wnętrz. Poniżej prezentujemy kilka podstawowych wskazówek, które mogą okazać się przydatne dla każdego, kto nosi się z zamiarem zmiany wizerunku pomieszczeń w swoim domu, czy mieszkaniu:
Dywany warto dopasować do ilości mieszkańców i średniego natężenia ruchu w danym miejscu. Przykładowo do pomieszczeń bardzo eksploatowanych zaleca się zakup krótkowłosych dywanów wełnianych. Cechuje je wysoka trwałość i wytrzymałość.
Do aranżacji wnętrz w bardzo nowoczesnym stylu najodpowiedniejsze będą dywany z włókien wełnianych lub syntetycznych o niepowtarzanym wzorze i kroju np. puszysty dywan Shaggy, albo kolorowy dywan 3d do pokoju dziecięcego.
Dywan należy dopasować do stylu i kolorystyki samego wnętrza. Pamiętajmy tu o zasadzie łączenia ze sobą kolorów. Jeśli chodzi o wzornictwo, to do pomieszczenia, które posiada już intensywne wzory na obiciach mebli, ścianach czy zasłonach, warto zastosować dywan stonowany. Ale gdy wzornictwo na tekstyliach jest ubogie, to kolorowy i wzorzysty dywan może kapitalnie ożywić dane wnętrze.

Artykuł został przygotowany przy współpracy ze specjalistami z firmy Dywany Witek – Sklep Internetowy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: