Dywany do pokoju dziecięcego

Jeżeli akurat urządzasz pokój dla swojego dziecka, na pewno bierzesz także pod uwagę zakup czegoś na podłogę – najczęściej dywanu lub wykładziny. Wiadomo przecież, że dzieci spędzają wyjątkowo dużo czasu bawiąc się po prostu na podłodze. Tak więc pozostawienie ‘gołych’ desek, paneli lub kafelków raczej nie jest dobrym pomysłem.

Dzieci bardzo często wykorzystują dywan jako miejsce do zabawy, stawiają na nim budowle z klocków, skaczą, leżą, rysują. Dlatego też ważne jest, byśmy poświęcili nieco czasu na wybór dywanu do pokoju naszego dziecka. Po pierwsze – co ma na nim być? Tu warto wziąć pod uwagę preferencje dziecka. Jeśli lubi zwierzęta, postaci z bajek, literki, cyferki, czemu by nie kupić dywanu z takimi właśnie wzorami. Fajnym pomysłem są dywany, na których widnieją ulice, budynki miasteczka, przejścia dla pieszych… taki dywan to idealne miejsce do zabawy! Miłośnik piłki nożnej na pewno ucieszy się z dywanu w formie boiska. Dziewczynki uwielbiają dywany w kwiatki, motylki, z wizerunkami znanych z bajek księżniczek itp. Każde dziecko lubi chyba Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, do gustu zatem przypadnie dzieciom dywan prezentujący właśnie bohaterów tej kreskówki. Ostatnio w handlu dostępne są także dywany, na których pojawiają się motywy gier w klasy, plansze do gry w kółko i krzyżyk. Motyw to jedno, ale oczywiście nie wszystko.

Zależnie od wielkości pokoju dziecka wybieramy wymiary dywanu. Dostępne są różne wielkości, każdy może zatem dobrać najlepszy dywan do swojego wnętrza. Są mniejsze – 80 x 120, 100 x 150, ale i większe – 160 x 220, 200 x 300, czy nawet 300 x 400. Z czego wykonane są dywany do pokoi dzieci? Zazwyczaj są to dywany z polipropylenu lub akrylu. Co prawda dywany z wełny są bardziej odporne na zabrudzenia, ale z uwagi na właściwości uczulające raczej nie są polecane do pokoju dziecięcego. Lepiej zastanowić się nad wyborem dywanu akrylowego lub polipropylenowego. Są to dywany wytrzymałe, łatwe do czyszczenia i odporne na ścieranie. Wybierając dywan do pokoju dziecka nie możemy zapomnieć też o kwestii bezpieczeństwa. Nie chodzi tu tylko o wybór dywanu antyalergicznego. Jak wiadomo, dywan podczas użytkowania przesuwa się. W pokoju dziecka, które po dywanie biega, skacze, turla się, dywan będzie przesuwał się dużo częściej niż w pokoju, w którym po dywanie jedynie się chodzi. Dlatego też zalecamy wraz z dywanem dokonać zakupu maty antypoślizgowej, dzięki której dywan pozostanie na swoim miejscu nawet podczas najdzikszych harców naszej pociechy.

Dywany dla dzieci znajdziesz na sklep24.dywanywitek.pl.

 


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi: