Dywany naturalne czy sztuczne?

https://sklep24.dywanywitek.pl/4765,dywan-polski-agnella-alabaster-kianta-w-grafit-welna.html

Kupując dywan musimy podjąć decyzję dotyczącą nie tylko jego wzoru, ale również materiału, z jakiego został wykonany. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto skupić się na tym, czy wolimy dywan naturalny czy sztuczny.

Dywan naturalny

Dywany naturalne są wykonywane z najczęściej z wełny i jedwabiu. Każde z tych włókien ma inne cechy charakterystyczne. Wełna jest najbardziej eksploatowanym materiałem do produkcji dywanów. Odznacza się wysokimi walorami estetycznymi, miękkością i trwałością. Taki dywan nie odkształca się pod naciskiem mebli, nie wyciera się i nie traci koloru. Przy odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie posłużyć nam nawet kilkadziesiąt lat.

Dywany jedwabne są bardzo piękne i eleganckie. Mając taki dywan w domu, możemy powiedzieć, że żyjemy luksusowo. Takie dywany są lekkie, odporne na zabrudzenia oraz bardzo trwałe i wytrzymałe. Zakup takiego dywanu może być inwestycją na pokolenia.

Dywany sztuczne

Dywany wykonane z włókien syntetycznych zapewniają korzystny stosunek ceny do jakości. Dawniej takie dywany nie miały zbyt wielu zwolenników. Jednak obecnie, gdy dostępnych jest wiele interesujących i niebanalnych wzorów, coraz częściej dywany sztuczne znajdują miejsce w naszych mieszkaniach. Najczęściej, nowoczesne dywany syntetyczne wykonywane są z polipropylenu, poliestru lub akrylu. Takie dywany łatwo można utrzymać w czystości i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Sztuczny czy naturalny?

Ostateczna decyzja, jakie dywany znajdą się w naszych pomieszczeniach zależy od indywidualnych preferencji. Jeżeli chcemy dywan do pokoju dziecięcego, warto wybrać tańszy model, ponieważ dzieci i tak go zniszczą podczas zabawy. Natomiast, jeżeli zależy nam na dywanie do salonu, powinniśmy się zdecydować na dywan naturalny wykonany z solidnego i trwałego materiału.


Opublikowano

w

przez

Tagi: