Dywany ręcznie tkane

Historia dywanów sięga przełomu III i II tysiąclecia p. n. e., kiedy to w Persji z miękkich włókien roślinnych powstawały pierwsze ręcznie tkane kobierce. W obecnych czasach do produkcji dywanów używa się najczęściej specjalnych maszyn, co pozwala wytwarzać je na szeroką skalę i to przyczyniło się do sporej obniżki kosztów. Czy zdajecie sobie sprawę, że w niektórych rejonach świata dywany wciąż produkowane są tradycyjnymi metodami? Na szczęście nie musimy przemierzać obcych krajów i szukać lokalnych rzemieślników zajmujących się produkcją wzorzystych kobierców. Dzięki możliwości zakupów przez Internet każdy z nas może w prosty i szybki sposób złożyć zamówienie na unikatowy, bo ręcznie utkany dywan.

Dlaczego warto kupić dywan hand made?

Ręcznie tkany dywan będzie nam służył przez długie lata i stanie się wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. Co wyróżnia dywany wytwarzane ręcznie od ich popularnych odpowiedników wyprodukowanych maszynowo? Na pewno oryginalność wzorów, dużo większa intensywność kolorów, niespotykana trwałość, wreszcie zauważalna, najwyższa jakość ich wykończenia. Ręcznie wytwarzane dywany to istne dzieła sztuki, a wysokość ich ceny uzależniona jest od czasu poświęconego wykonanie, rodzaju wykorzystanych w tym procesie barwników, jak również kraju pochodzenia danego kobierca. Zakup ręcznie tkanego dywanu to poważna sprawa, ale warto potraktować go za inwestycję, która naprawdę się opłaca. Taki dywan będzie Ci dobrze służył przez bardzo długi okres czasu, a jego wartość, w przeciwieństwie do dywanu maszynowego, nie powinna znacząco spadać. Ręcznie tkany dywan to produkt najwyższej jakości, do stworzenia którego używa się specjalnych rodzajów wełny.

Jakie cechy wyróżniają dywany tkane manualnie?

W przeciwieństwie do dywanów produkowanych na maszynowo wykonywane są wyłącznie z materiałów naturalnych, zaś proces ich kreacji może trwać nawet przez kilkanaście miesięcy.
Frędzle dywanów ręcznie tkanych wyglądają bardzo efektownie i naturalnie, bo stanowią kontynuację osnowy. Wzornictwo dywanu rzemieślniczego jest w pełni autorskie, pełne stylowej asymetrii i twórczej ekspresji. Jeśli marzycie o dywanie naprawdę unikatowym, wybierzcie właśnie taki zamiast dywanu z maszyny (tu powstaje mnóstwo kopii jednego egzemplarza).
Dobrym sposobem na identyfikację regionu, z którego pochodzi dywan ręcznie tkany jest jego obramowanie. Warto wiedzieć, że w różnych regionach świata występują odmienne style tkania i sposoby wykańczania krawędzi kobierca.

Zapraszamy do sklepu internetowego który jest dostępny pod adresem – sklep24.dywanywitek.pl


Opublikowano

w

przez

Tagi: