Ile należy przeznaczyć na dywan?

Wiele osób decyduje się na zakup dywanu, zwracając uwagę przede wszystkim na jego cenę. Nic w tym dziwnego, w końcu fundusze to kwestia, która warunkuje wiele naszych zakupów. Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile należy przeznaczyć na dywan?

Na to pytanie z pewnością nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedz. To, ile pieniędzy wydasz na dywan jest zależne przede wszystkim od zasobności Twojego portfela. Zdecydowanie najdroższe są dywany naturalne, wykonane z jedwabiu czy wełny. Ich cena jest wysoka, ale idzie w parze z najwyższą jakością. Jeśli Twoje fundusze na to pozwalają, możesz postawić nawet na orientalny dywan ręcznie tkany, za który zapłacisz kilka czy kilkanaście tysięcy. W zamian otrzymasz trwały, wytrzymały i ponadczasowy dywan, który będzie służył całymi latami.

Jeżeli nie stać Cię na ręcznie tkany dywan orientalny, ale chcesz wybrać dywan naturalny, możesz postawić na maszynowy dywan wełniany. Niewielkie modele dostaniesz już nawet za kilkaset złotych. To o wiele bardziej korzystna cena niż cena oryginalnych dywanów orientalnych. Wełna wciąż pozostaje materiałem o wiele droższym niż materiały sztuczne, dlatego ciągle wydaje nam się, że jest to produkt ekskluzywny i przeznaczony dla wybrańców. Nie jest to jednak prawda, a na dywan wełniany może sobie dzisiaj pozwolić niemal każdy z nas.

Jeżeli nie zależy Ci na naturalnych materiałach, a raczej na niższej cenie, postaw na dywan sztuczny. Cena takich dywanów jest ściśle związana z wielkością i kształtem dywanu. Możesz mieć pewność, że efekt końcowy mile Cię zaskoczy, a koszt dywanu nie zrujnuje Twojego budżetu, nie przekraczając raczej kilkuset złotych.

Jak widzisz, nie da się jednoznacznie powiedzieć, ile należy wydać na dywan. Możesz kupić kobierzec za kilkaset zł, możesz również postawić na model za kilka tysięcy zł. Są oczywiście egzemplarze o wiele droższe. Wszystko zależy od Twojego portfela, a także od Twojego gustu i upodobań, czyli tego, co Ci się podoba i w jakiej formie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: