Jak bezpiecznie wyczyścić dywan?

Każdy, kto zakupił wymarzony dywan, dmucha na niego i chucha, by nic złego się nie wydarzyło. Dom jest jednak miejscem pełnym życia i wypadki niestety się zdarzają. Co zrobić, kiedy na dywanie pojawi się niechciana plama? Jak wyczyścić dywan z codziennych zabrudzeń, by nie pogorszyć sytuacji?

To, w jaki sposób wyczyścimy dywan zależne jest od rodzaju materiału, z jakiego dywan został wykonany, a także od rodzaju plamy. Jeśli chcesz wyczyścić dywan z codziennego kurzu i brudu, często wystarczy po prostu odkurzanie. To najprostszy sposób na wyczyszczenie dywanu, usunięcie spomiędzy włosia zanieczyszczeń. Efekt otrzymujemy natychmiast, a całe czyszczenie jest bezpieczne i nie niesie ze sobą ryzyka zniszczenia dywanu.

Co jednak, jeśli chcesz wyczyścić dywan z plamy, która powstała w wyniku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku? Wiele zależy od rodzaju plamy – czy jest to plama z wina, z czekolady, a może z wosku? W każdym z tych przypadków proces czyszczenia może być nieco inny. Jeśli widzimy, że właśnie na dywan wylało się wino, dobrze jest natychmiast przyłożyć do mokrego miejsca ręcznik papierowy. Jakaś część wina wpije wówczas w ręcznik, a nie w dywan, choć plama i tak jest nieunikniona. Szukasz wtedy sposobów na jej usunięcie. Co możesz zrobić?

Przede wszystkim, przeczytaj dokładnie metkę. Znajduje się ona zawsze pod dywanem i zawiera informacje o tym, w jaki sposób możesz czyścić dywan, by go nie zniszczyć. Niektóre materiały dopuszczają użycie detergentów, inne absolutnie nie. Taka informacja powinna być zawarta na metce.

Dobrym pomysłem przy zabrudzeniach jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy czyszczącej. Specjaliści powinni skutecznie usunąć poważne zabrudzenia bez ryzyka zniszczenia dywanu. Po takim czyszczeniu powinniśmy otrzymać piękny, odświeżony i czysty dywan.


Opublikowano

w

przez

Tagi: