Jak wybrać najlepszy dywan do pokoju dziecka?

Każdy rodzic chce, by pokój malucha był sympatyczny, piękny, a jednocześnie w pełni bezpieczny. Czy wiesz, w jaki sposób wybrać dywan do dziecięcego pokoju?

Pierwszym kryterium, na jakie powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze dywanu do dziecięcego pokoju jest łatwość jego utrzymania w czystości. Dzieci na dywanie spędzają mnóstwo czasu, dlatego jego czystość jest tutaj nieodzowna. Dywan powinien być odporny na rozwój pleśni czy grzybów. Bardzo ważne jest, by dywany był antystatyczny, a więc by nie przyciągał kurzu i nie wywoływał reakcji alergicznych. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się syntetyczne dywany o niskim runie, które łatwo jest odkurzyć i czyścić.

Wybierając dywan do dziecięcego pokoju, pamiętaj o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha. Dywan musi być odpowiednio ustabilizowany do podłoża, nie może się przesuwać, a rogi nie mogą się zaginać. Mogłoby to doprowadzić do groźnego upadku podczas zabawy malucha. Jeżeli dywan przesuwa się po powierzchni podłogi, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie antypoślizgowej siatki, montowanej pod dywanem.

Wybierając dywan, nie sposób nie wspomnieć także o jego aspekcie wizualnym. Tutaj mamy pełną dowolność. W dziecięcym pokoju rządzą nieco inne prawa, niż w każdym innym wnętrzu w naszym domu. Jeżeli dziecko jest już na takim etapie, że jest w stanie wyrazić swoje zdanie, warto pozwolić mu na wybór takiego motywu czy koloru dywanu, który po prostu mu się podoba.


Opublikowano

w

, ,

przez

Tagi: