Jak wybrać najlepszy dywan do salonu?

Dywan w salonie stanowi jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych. Wprowadza przyjemny klimat, tworzy przytulną atmosferę i ociepla wnętrze. Czy wiesz, jak wybrać najlepszy dywan do salonu?

Idealny dywan do salonu powinien być przede wszystkim wytrzymały i odporny na ewentualne zniszczenia. Salon jest pomieszczeniem, w którym sporo się dzieje. To tam przyjmujemy gości, spędzamy wolny czas czy bawimy się z dziećmi. Nietrudno więc o plamy, zabrudzenia, a intensywna eksploatacja może prowadzić do szybkiego zużycia dywanu. Ważne jest więc, by wybierać dywany wytworzone z odpornych materiałów. Należy do nich np. wełna lub jedwab, choć wiele dywanów syntetycznych również odznacza się przyzwoitą odpornością na uszkodzenia.

Decydując się na dywan do salonu, warto dobrze przemyśleć także kwestię jego kolorystyki. Zdecydowanie najchętniej stawiamy na dywany ciemniejsze, na których nie widać aż tak intensywnie gromadzącego się brudu i kurzu. Trzeba jedna pamiętać, że sam fakt tego, że kurz czy brud nie są widoczne nie oznacza, że dywan jest czysty. Tak, czy inaczej, regularne czyszczenie i pielęgnacja to podstawa higieny, a także warunek zachowania dywanu w dobrej kondycji przez długi czas. 

Dywan w salonie powinien nawiązywać swoją kolorystyką czy wzorem do reszty aranżacji. Nigdy nie powinien być przypadkowym elementem, zwłaszcza, że dzisiaj wybór dywanów jest wręcz ogromny. Jeśli ściany salonu zachowane są w bardzo żywych, wyrazistych kolorach, dywan powinien być pewnego rodzaju równowagą i wyciszeniem. W tym przypadku najlepiej więc sprawdzą się dywany monochromatyczne. Jeśli natomiast wnętrze jest np. minimalistyczne, za pomocą dywanu możesz je skutecznie i szybko ożywić, decydując się na efekt kontrastu. Ogranicza cię jedynie wyobraźnia. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: