O czym pamiętać przed wyborem wykładziny?

Wybór odpowiedniej wykładziny to poważna decyzja, mająca niebagatelny wpływ na wystrój i wygląd naszego wnętrza. Przy jego wyborze musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Przede wszystkim, wiele zależy od tego, jak wygląda pomieszczenie, do którego szukamy wykładziny. Jasne barwy powiększają wizualnie pokój, pozwala zamaskować zakamarki. Ciemna podłoga natomiast dodaje wnętrzu odrobinę luksusu, powagi, podkreśla surowość wnętrza. Zależy więc na jakim efekcie końcowym nam zależy. Ważna jest jednak jedna zasada – nigdy nie wybierajmy ciemnej podłogi do małego pomieszczenia, bo wizualnie stanie się ono jeszcze mniejsze.

Salon i sypialnia to pomieszczenia, w których świetnie spisują się wełniane wykładziny w jasnych kolorach. Są puszyste, miłe w dotyku i miękkie, ale za to dość kłopotliwe pod względem czyszczenia. Dlatego jeżeli z naszego salonu jest wyjście na taras czy ogród, taka wykładzina nie będzie raczej dobrym wyborem.

Przy wyborze wykładziny nie warto kierować się niską ceną, nawet jeżeli jest ona bardzo okazyjna. Wykładzina jest przecież narażona na ciągłe użytkowanie, musi więc być wytrzymała, by mogła służyć nam przez długie lata. Ceny wykładzin znacząco różnią się od siebie, w zależności od użytego do ich produkcji materiału, zawsze jednak warto wybierać lepszą jakość, a nie niższą cenę.

Przy wyborze wykładziny warto pamiętać też o tym, że niektóre materiały, jak np. wełna mogą wywoływać reakcje alergiczne. Trzeba to wziąć pod uwagę przy wyborze wykładziny.

W pomieszczeniach narażonych na wilgoć i zabrudzenia, zdecydowanie lepiej byłoby postawić na wykładzinę elastyczną. Takie wykładziny mają funkcję antypoślizgową, są odporne na ścieranie, zniszczenia i zabrudzenia. Łatwo można je wyczyścić i utrzymać w czystości. Doskonale sprawdza się też wykładzina z linoleum, ale trzeba pamiętać, że zaraz po jej ułożeniu może wydzielać nieprzyjemny zapach, który znika po pewnym czasie.

Na trafny wybór odpowiedniej wykładziny składa się wiele czynników, trzeba więc podejść do zakupu z rozwagą, nie kierując się jedynie estetyką i chwilową modą, ale przede wszystkim przeznaczeniem.

Oferta wykładziny dostępnych w sklepie Witek – https://sklep24.dywanywitek.pl/wykladziny,124.html


Opublikowano

w

przez

Tagi: