O zaletach dywanów syntetycznych

http://sklep24.dywanywitek.pl/4840,dywan-polski-agnella-standard-remo-ciemny-braz.html

Zanim podejmiecie decyzję o zakupie dywanu do salonu, sypialni, czy pokoju swojej pociechy, weźcie pod uwagi różne czynniki, które decydują o jego praktycznych właściwościach. Jednym z nich jest bez wątpienia rodzaj materiału, jaki posłużył do wykonania danego dywanu. Zastanawialiście się może, co jest najpopularniejszym współcześnie surowcem wykorzystywanym do produkcji dywanów? Są to włókna syntetyczne takie jak: polipropylen, poliester i akryl. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem po korzyściach, jakie niesie ze sobą wybór dywanu z włókien sztucznych do mieszkania, czy domu.
Jeśli dywany z włókien sztucznych kojarzą Ci się z produktami kiepskiej jakości, to jesteś w błędzie. Współcześnie produkowane dywany syntetyczne mogą być bardzo eleganckie i idealnie wpasowywać się do wystroju salonów, czy pokoi dla specjalnych gości. Poniżej prezentujemy najważniejsze zalety dywanów syntetycznych:
– Są tkane maszynowo, nie ma więc większych trudności z ich nabyciem po przystępnej cenie, a ponadto dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów.
– Nowoczesne techniki tkania i dobrej klasy surowce sprawiają, że współcześnie produkowane dywany syntetyczne są coraz bardziej wytrzymałe oraz odporne na zabrudzenia.
– Ważną cechą dywanów syntetycznych z polipropylenu i poliestru jest wysoka odporność na zmiany temperatury.
Dywany z włókien sztucznych są stosunkowo łatwe w pielęgnacji i podczas czyszczenia trudno je uszkodzić.
– Syntetyczne dywany akrylowe lub polipropylenowe nie powodują uczuleń i alergii, z powodzeniem można więc zakupić je do pokoiku dziecka.
– Cenną zaletą dywanów akrylowych jest to, że doskonale imitują owczą wełnę i wykazują właściwości izolacyjne.
– Dywany wykonane z polipropylenu nie są atakowane przez mole.
– Dywany poliestrowe są dość miękkie w dotyku, mają naturalny wygląd, a co więcej odznaczają się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz udeptywanie.
– Dywany wykonane z włókien sztucznych kosztują mniej niż dywany z włókien naturalnych np. z owczej wełny, czy prawdziwego jedwabiu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: