Pomysł na dywan do młodzieżowego pokoju

Urządzanie pokoju młodzieżowego to zawsze duże wyzwanie. Nie jest bowiem łatwo trafić w gusta młodej osoby, która jeszcze nie ma wyrobionego swojego zdania. Młodzieżowy dywan nie powinien być ani zbyt tradycyjny ani zbyt infantylny, dlatego też znalezienie odpowiedniego dodatku tego typu może zabrać wiele czasu. Na szczęście są jeszcze dostępne w sprzedaży takie motywy dywanów, które można uznać za uniwersalne i te będą mogły sprostać oczekiwaniom młodego człowieka.

Wybierając dywan na prezent najlepiej dokonać zakupu wspólnie z dzieckiem. Biorąc pod uwagę sugestie młodej osoby będzie można łatwiej określić styl, jaki jej się podoba i jakimi przedmiotami lubi się otaczać. Uważnie słuchając i konsultując niektóre decyzje z młodym człowiekiem, uda się dokonać możliwie najlepszego zakupu i dzięki temu dywan nie będzie tylko przedmiotem sezonowym. Jak więc dobrać dywan do pokoju syna lub córki?

Sama młodość

Młodzi ludzie chętnie otaczają się wyrazistymi wzorami. Warto więc rozważyć zakup dywanu w żywych kolorach takich jak zielony, żółty, czy pomarańczowy. Wybór dywanu powinien być jednak przemyślany, czyli w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę zdanie nastolatka, wystrój pokoju, w tym kolor mebli, ścian i styl, w jakim pomieszczenie jest urządzone.

Modny shaggy

Podczas kupowania dywanu do pokoju nastolatka zwraca się uwagę na wzór, który jest niezwykle ważny, ale nie można zapomnieć o stylu. Może się okazać, że dywanem, który sprawdzi się w pokoju młodego człowieka będzie miękki, pokryty długim włosiem shaggy. Dzięki nim pomieszczenie od razu staje się bardziej przytulne, a atmosfera we wnętrzu się ociepla.

Dzieło sztuki na dywanie

Są też nastolatkowie, którym podobają się subtelne dodatki. Warto w takim przypadku postawić na wzorzysty dywan w ciepłych barwach, który będzie przedstawiać na przykład dzieło sztuki. W ten sposób w pokoju młodej osoby zapanuje romantyczny nastrój. Pod względem wizualnym dywan ten będzie pasować do jasnych mebli i ścian. Królestwo młodego człowieka nie tylko nabierze swoistego charakteru – ten dodatek może również pobudzać wyobraźnię i inspirować.

Styl rockowy

Młodzi ludzie słuchają dużo muzyki. Dobrym pomysłem może być więc zakup dywanu, który przedstawia jakiś chwytliwy slogan typu „I love rock&roll”. Oczywiście będzie to trafiony wybór i prezent się spodoba tylko wtedy, gdy młoda osoba faktycznie będzie zainteresowana taką tematyką. Wtedy można liczyć na to, że doceni włożony wysiłek w znalezienie takiego dywanu.

Minimalizm po męsku

Dorastający mężczyźni lubią otaczać się funkcjonalnymi i prostymi przedmiotami. Może się więc okazać, że dywan, który będzie przedstawiać minimum kolorów i kształtów przypadnie nastolatkowi do gustu i to niezależnie od jego pasji i zainteresowań. W pokoju chłopaka efektownie może zaprezentować się dywan o wzorze, który przypomina widmo spektroskopowe. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy taki wzór się spodoba, można wziąć pod uwagę motywy, które będą nawiązywać do typowo męskich tematyk takich jak nauki ścisłe, technika, czy motoryzacja.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Dywany Witek Sklep


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: