Style dywanów i który z nich jest odpowiedni dla Ciebie

Dywany używane są od lat. Dawniej używane były głównie jako element funkcjonalny, dzisiaj stanowią bardzo efektowną dekorację i ozdobę każdego wnętrza. Jakie style dywanów wyróżniamy?

Najpopularniejsze i najszlachetniejsze są dywany orientalne. Wśród nich wyróżnić można np. dywany perskie czy afgańskie. Takie dywany zazwyczaj tkane są ręcznie z naturalnych materiałów. Zdobione są misternymi wzorami roślinnymi, a najchętniej stosowane są w klasycznych i tradycyjnych salonach lub gabinetach. Takie dywany są dość drogie, ale za to bardzo stylowe i eleganckie.

Innym typem dywanów są dywany shaggy, cechujące się wyjątkowo wysokim włosiem i niezwykłą miękkością. Takie dywany najchętniej używane są w sypialniach, gdzie najbardziej zależy nam na przytulności i miękkości. Włochacze są cenione przez wszystkich, wiążą się jednak z koniecznością bardzo regularnego i starannego odkurzania.

Bardzo ciekawym stylem dywanów, cieszącym się rosnącą popularnością jest styl jungle. Pozwala on na stworzenie prawdziwej namiastki dżungli nawet w środku miasta. Takie dywany zazwyczaj zdobione są motywami roślin egzotycznych, np. wielkich soczysto zielonych liści monstery. Dywan w stylu jungle sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i salonie czy gabinecie, zwłaszcza w połączeniu z drewnianymi elementami i jasnymi kolorami.

Ciekawą opcją są także dywany w stylu loft. Często stanowią one bardzo skuteczną imitację naturalnych materiałów, np. betonu. Doskonale pasują do wnętrz industrialnych, stworzonych w nowoczesnym, nieco monochromatycznym stylu.

Jeżeli szukasz idealnego dywanu do wnętrza urządzonego w nowoczesnym stylu, możesz postawić na dywan abstrakcyjny, zdobiony fantazyjnymi wzorami. Taki dywan jest nie tylko ciekawą dekoracją, ale także elementem pobudzającym wyobraźnię i rozbudzającą kreatywność.

Stylów dywanów jest oczywiście więcej, a wybór tego odpowiedniego do Twojego wnętrza jest zależny od aranżacji konkretnego pomieszczenia, a także od Twoich indywidualnych upodobań.


Opublikowano

w

przez

Tagi: