Wskazówki, które pomogą Ci wybrać odpowiedni dywan do domu

Wybór dywanu do wnętrza wcale nie jest zadaniem łatwym. Szczególnie dzisiaj, gdy oferta jest naprawdę ogromna, może być trudno zdecydować się na jeden konkretny model dywanu. Istnieje jednak kilka ponadczasowych zasad doboru dywanu. Zastosuj się do naszych wskazówek, a zobaczysz, że wybrany dywan okaże się strzałem w dziesiątkę!

Przede wszystkim, zastanów się nad tym, w jakim wnętrzu dywan ma zostać zastosowany. Jeśli szukasz odpowiedniego modelu np. do salonu, wybierz taki dywan, który jest odporny na zniszczenia czy plamy, o które w salonie nietrudno. Podobnie, jeżeli szukasz dywanu do pokoju dziecka, gdzie mnóstwo się dzieje. Rodzaj dywanu ma bardzo dużo wspólnego z rodzajem pomieszczenia, jest to więc pierwsza kwestia do przemyślenia.

Zastanów się też nad tym, czy chcesz zainwestować w dywan naturalny, czy może jednak wybierasz dywan syntetyczny. Dywan naturalny na pewno będzie droższy, ale jednocześnie będzie bardzo odporny na wszelkie zniszczenia. Analogicznie, dywan syntetyczny będzie tańszy, ale też mniej odporny na uszkodzenia.

Wybierając dywan, nie sposób pominąć kwestii kolorystyki i wzornictwa. Do niewielkich wnętrz wybieraj jasne kolory i stonowane wzory, do wnętrz przestronnych możesz wybrać właściwie dowolny kolor i wzór. Chodzi o to, że na niewielkiej powierzchni wyraziste barwy i motywy z pewnością będą mocno przytłaczające.

W kwestii dywanu, znaczenie ma nie tylko kolor i wzór, ale także rozmiar i kształt. Wybieraj dywany dopasowane rozmiarem do wnętrza. Czasy, w których dywan był skrzętnie schowany pod meblami dawno minęły. Dzisiaj eksponujemy dywany jak dzieła sztuki, podkreślając w ten sposób unikalny charakter wnętrza.

Wybór odpowiedniego dywanu do wnętrza jest dość dużym wyzwaniem, jednak z zastosowaniem naszych wskazówek z pewnością podejmiesz właściwą decyzję.


Opublikowano

w

przez

Tagi: