Zalety dywaników łazienkowych

Dywanik łazienkowy

Jeszcze kilka lat temu dywany i dywaniki były zarezerwowane wyłącznie do salonów i pokojów. Dziś te drugie czyli dywaniki coraz częściej kładziemy chętnie w swoich łazienkach oraz salonach kąpielowych. Okazuje się, że dywaniki łazienkowe mogą w takich pomieszczeniach pełnić wiele bardzo przydatnych funkcji. Zobacz, jakie zalety ma położenie dywanika w łazience.

Funkcjonalność przede wszystkim
Większość z nas decyduje się na zakup dywanika do łazienki nie tylko po to, by cieszyć się stąpaniem po miękkiej podłodze. Okazuje się, że inwestycja w zakup dywanika jest wręcz nieoceniona, jeśli nie mamy w łazience ogrzewania podłogowego. Dzięki dywanikowi nie musimy stawiać bosych stóp na zimnych kafelkach. Co więcej dzisiejsze dywaniki łazienkowe często mają antypoślizgowy spód. Dywanik taki położony w łazience minimalizuje ryzyko upadku na podłodze mokrej od wody po kąpieli czy praniu. Jeżeli nasz dywanik sam w sobie nie jest antypoślizgowy (bo na przykład jest dwustronny), to warto zabezpieczyć go odpowiednią matą antypoślizgową. Taką matę, w postaci gumowej kratki, rozkłada się bezpośrednio pod dywanikiem.

Rola estetyczna i dekoracyjna
Warto uzmysłowić sobie, że starannie dobrany dywanik łazienkowy spełnia również funkcję estetyczną i dekoracyjną. Może podkreślić styl łazienki i uczynić ją miejscem bardzo przytulnym. Dlatego przy zakupie dywanika należy wybrać taki, który będzie dopasowany do ogólnej aranżacji wnętrza łazienki. Oczywiście nie należy przesadzać z wielkością dywaników i ich wzorzystością – zwłaszcza w bardzo małych łazienkach. Dzisiejsze dywaniki produkowane są z różnych materiałów, zazwyczaj z bawełny i materiałów syntetycznych (na przykład polipropylenu). Jakie właściwości posiadają tego typu dywaniki? Bawełniane są zazwyczaj płaskie i przywodzą na myśl grube koce albo pledy, dostaniemy je z reguły w naturalnych kolorach. Z kolei dywaniki wyprodukowane z włókien syntetycznych są puszyste, mają miękkie długie włosie i cieszą żywymi kolorami. Zakup dywanika do łazienki do domu czy mieszkania ma sporo zalet. Jeśli zdecydujemy się zaopatrzyć w taki dywanik o specjalnym przeznaczeniu, najpierw upewnijmy się dokładnie, że jest on dostosowany do naszych potrzeb i wymagań oraz pasuje do wystroju łazienki.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: